Maldivler’de Yapılacaklar

Beklentilerin aksine, Maldivler’de kaldığınız süre boyunca size “Keşke daha uzun kalabilsem” dedirtecek birçok faaliyet vardır. Bir tesiste konaklarken, lagünde yapabileceğiniz birçok aktivite vardır. Derin deniz balıklarını avlamak için şnorkelle veya tüple dalabilirsiniz ya da enerjiniz biraz daha düşükse, bir dhoni’nin kenarından misinayla ya da oltayla balık avlayabilir ve bu balıkları tesise götürerek akşam yemeğiniz için pişirmelerini isteyebilirsiniz. Adalarda rüzgâr sörfü, yamaç paraşütü, su kayağı, kano, kürek sörfü ve daha fazla heyecan arayanlar için de cazip sörf tesisleri bulunur.

Tesisler, yunusların sularda zıpladığı noktaları belirlemek için dhoni gezintileri ayarlar ve yerel adalara seyahatler düzenleyerek, turistlere geleneksel Maldivli yaşam tarzını görme veya bir kumsalda piknik yapma imkanı sunar. Ayrıca, eğitimli terapistlerin, doğal ve bitkisel bir zindelik sistemi olan Ayurveda ve Yoga da dâhil olmak üzere çok çeşitli terapiler sunduğu spalar/kaplıcalar da bulunur. Egzersiz yapmak isterseniz, tesislerin çoğunda spor salonu vardır. Adada bir yürüyüşe çıkmak da tropik bitkiler ve hayvanlar hakkında bilgi edinmek için güzel bir yöntemdir.

Bazı tesisler, aşçılık ya da şarap tatma dersleri organize eder ya da çevre hakkında görüşmeler düzenler; diğer tesislerde ise yerel el işi ürünlerinin bulunduğu bir sergi ya da antik haritaları ve insan eserlerini sergileyen mini bir müze yer alır. Malé’yi ziyaret etmek; alışveriş yapmak ve çevreyi keşfetmek, Whale Submarine ile su altına inmek ya da bir deniz uçağı kiralayarak havadan fotoğraf çekimi gerçekleştirmek için mükemmel bir fırsattır. Plaj voleybolu ve salon futbolu gibi spor seçenekleri olmakla beraber, birçok tesiste bilardo, masa tenisi ve iç mekan oyunları bulunur. Uydu televizyonları sayesinde konukların dünyayla iletişimi kesilmez.

Tesislerde ise Kablosuz İnternet Bağlantısı ve filmlerden, dergilerden ve kitaplardan oluşan kütüphaneler bulunur.